Kuchařka při autoimunitních onemocněních jednoduše vysvětluje zásady stravování podle autoimunitního protokolu (AIP). Přitom se zaměřuje na praktické, uchopitelné a nezbytné informace. Čekají vás snadné stravovací návody, 100 chutných a nápaditých receptů, nákupní seznamy, ale také celá řada doporučení, jak AIP úspěšně dodržovat. Recepty z této kuchařky stoprocentně zachutnají všem, i těm nejmlsnějším jazýčkům. Nevěříte? Připravte si s námi kurkumové bonbony a uvidíte sami!


Recept z Kuchařky při autoimunitních onemocněních

Kurkumoví medvídci pro zdravá střeva

30 bonbony
příprava: 5 minut
vaření: 8 minut

Suroviny

1 hrnek (240 ml) vody
2 lžíce (30 ml) medu
1 lžička kurkumy
2 lžíce (18 g) želatiny v prášku, bez příchuti

Postup

1. Do rendlíku nalijte vodu, med a nasypejte kurkumu. Při středně vysoké teplotě za pravidelného míchání zahřívejte asi 8 minut. Tekutina má být horká, ale ne vroucí.
2. Stáhněte z plotny a tekutinu poprašte želatinou. Nechte ji několik minut nabobtnat, pak ji pořádně rozmíchejte, aby se úplně rozpustila a nezůstaly žádné žmolky. Také můžete teplou tekutinu přelít do mixéru a 20 vteřin mixovat při vysokých otáčkách
3. Tekutinu nalijte do silikonových formiček a dejte na 4 hodiny do lednice, dokud želatina neztuhne. Z formy je vyndáte tak, že na ni zatlačíte a bonbony vypadnou.
4. Uchovávejte v lednici ve vzduchotěsné nádobě. Vydrží až týden.

Poznámka:
Pokud nemáte silikonové formičky,
tekutinu můžete nalít do skleněného pekáče.
Až želatina zatuhne, hmotu rozkrájejte na čtverečky.

Další chutné recepty najdete v Kuchařce při autoimunitních onemocněních


Ukázka z knihy: