recept na chléb

„Tato dieta mi zachránila život,“ říká autor kuchařek o nízkosacharidové stravě Giancarlo Caldesi. Díky low carb stravování u něj zcela ustoupila cukrovka a tak společně se svou ženou Katie sepsal knihu receptů, které mohou pomoci i vám. A nejde při tom o žádnou drastickou dietu, jen o uvědomělý přístup k jídlu. Recepty jsou snadné, z dostupných surovin a hlavně chutné! Začněte již dnes a přesvědčte se sami – přinášíme vám jeden recept na ukázku.


Recept z kuchařky Low carb recepty na zhubnutí a snížení hladiny cukru

Chléb s ořechy a semínky

na jeden bochník (16 krajíců o síle prstu)

Suroviny

135 g slunečnicových semínek + 1 lžíce na ozdobu
60 g mletého lněného semínka, lískové oříšky, mandle
75 g ovesných nebo quinoových vloček
2 lžíce chia semínek, mletých
3 lžičky psyliového prášku
1 lžička jemné soli
olej k potření plechu

Postup

1. Smíchejte suché přísady ve velké míse. Přidejte 475 ml studené vody a promíchejte kovovou lžící, aby vzniklo pevné, těžké těsto. Nechte asi 10 minut ztuhnout.
2. Předehřejte troubu na 200°C.Pokryjte plech uprostřed a na dlouhých stranách pečicím papírem tak, aby přesahoval přes okraje – pomůže vám to vyndat s plechu hotový bochník. Kratší strany plechu vymažte.
3. Rukama přeneste těsto na plech, urovnejte vršek a posypte ho zbylými slunečnicovými semínky. Pečte 45 minut. Obkružte bochník kolem dokola nožem a pomocí papíru ho vyndejte z plechu. Položte bochník na mřížku v troubě a odstraňte papír. Pečte dalších 30 minut, dokud nebude znít dutě, když na něj poklepete, a na dotek bude pevný.
4. Vytáhněte chlebíček z trouby a na mřížce nechte zchladnout na pokojovou teplotu, než ho začnete krájet. Pokud bochník nechcete zamrazit, skladujte ho v uzavřeném obalu v lednici nebo na chladném místě.

Poznámka:
Krajíc chleba, porce obsahuje: 5,1 g sacharidů, 4,5 g proteinů, 9,1 g tuku, 5,7g vlákniny, 131 kcal.

Další chutné recepty najdete v kuchařce Low carb recepty na zhubnutí a snížení hladiny cukru


Ukázka z knihy: