100 přírodních potravin – Yang Li

398.00

100 přírodních potravin

Praktický průvodce ke zdraví s pomocí tradiční čínské medicíny : Moderní verze Soupisu bylin a stromů

VÍCE NEŽ 100 RECEPTŮ

Když si vybíráte, jaké potraviny budete každý den jíst, pravděpodobně přemýšlíte, jaká je jejich chuť i výživná hodnota. Možná jste však nevěděli, že určité potraviny a pokrmy můžete využít i k posílení svého zdraví, či dokonce k léčbě nejrůznějších zdravotních problémů. K prevenci a léčbě chorob používá tradiční čínská medicína (TČM) již po mnoho let terapii jídlem. Před více než 400 lety shromáždil lékař a přírodovědec Li Shizhen (1518–1593) tyto znalosti v obsáhlém spisu nazvaném Soupis bylin a stromů. Obsažný materiál tohoto klasického díla vysvětluje naše kniha srozumitelným, populárně-vědeckým jazykem.

Soupis bylin a stromů je nejen materií medikou, tedy klasifikací potravin a léčiv, ale je to také soubor zdravých receptů. V naší knize autorka představuje bezmála 100 potravin a popisuje jejich vlastnosti a techniku přípravy. Kniha také obsahuje mnoho barevných ilustračních fotografií k uvedeným potravinám a pokrmům, takže osvojit si praktické znalosti terapie jídlem a porozumět péči o zdraví z pohledu TČM bude pro vás snadnější. Seznámíte se s přírodními potravinami vybranými ze Soupisu bylin a stromů a dozvíte se, jak si zachovávat zdraví pomocí terapie jídlem, tedy s využitím obyčejných obilnin, masa, zeleniny a ovoce.

KOUPIT ZDE

_____________________________

Popis

Kniha představuje 100 přírodních potravin, jejich vlastnosti a techniku přípravy, díky nimž porozumíte terapii jídlem a péči o zdraví z pohledu tradiční čínské medicíny.

V knize 100 přírodních potravin se dozvíte:

• jak zjistit svou tělesnou konstituci a podle ní si zvolit vhodnou stravu
• jaké jsou vztahy mezi různými povahami, barvami a chutěmi potravin a naším zdravím
• jaká jídla a potraviny jíst v každém ročním období pro posílení fyzické kondice
• jak se dá jednoduše a účinně využít terapie jídlem u běžných onemocnění

Soupis bylin a stromů je mistrovské dílo, jedna z klasických prací kterou sepsal lékař z období dynastie Ming (1368–1644) Li Shizhen (1518–1593). Li Shizhen svou knihu sestavoval mnoho let a kombinuje v ní vlastní znalosti a zkušenosti s poznatky a úspěchy svých předchůdců na poli bylinné terapie. Jedná se také o systematickou encyklopedii tradiční čínské medicíny do 16. století. Soupis bylin a stromů byl přeložen do více než 20 jazyků z celého světa.

Moudrost tradiční čínské medicíny nás učí, že jídlem můžeme nejen zahnat hlad a uspokojit chuťové buňky, ale také zabránit nemocem a posílit své zdraví. V Číně se stalo již od dávných dob tradicí vyživovat tělo přírodními netoxickými potravinami. Tyto poznatky a zkušenosti můžeme aplikovat i ve svém životě, stačí si položit pár otázek: Jaké potraviny z toho obrovského množství, ke kterému mám dennodenně přístup, jsou pro mě vhodné? Jaký mají tyto potraviny účinek? Můžete se naučit jíst správná jídla ve správný čas, a zjistíte, že terapie jídlem je mnohem méně nákladná než léčba léky a že suroviny používané při terapii jídlem jsou přírodní a bez vedlejších účinků.

Další informace

Autor

Mohlo by se Vám líbit…