Yucatanské zrcadlo – Jindřich Vacek

448.00

Vidíme v zrcadle odraz reality, nebo jde o stejnou iluzi jako v případě plynutí času? A je možnost cestovat v čase jen hříčkou fantazie? Do Ill Trefu, města nacházejícího se v 16. století na Yucatanském poloostrově, přicházejí tři cestovatelé a snaží se zjistit, co se stalo s předchozí pražskou expedicí. Ve městě však záhy dochází ke zdánlivě náhodným vraždám. V bezpečí není nikdo. A motiv může mít kdokoli – místní křesťanští kolonisté, domorodí Mayové i záhadný Machiavelli…

Existovalo v 16. století na Yucatanu město Ill Tref? Založili ho Cortésovi lidé, nebo si ho v jednadvacátém století vymyslel a stvořil uživatel, který si říká Machiavelli? Šlo o křesťanskou pevnost, nebo o sídlo Mrtvých pánů, jimž se Mayové z pověrčivosti či strachu vyhýbali? Co je reálné a co virtuální?
Rajmund Kalista, jazykovědec a historik, je spolu se dvěma kolegy vyslán pražským Ústavem aplikované historie na Yucatan do roku 1519, aby potvrdili či vyvrátili existenci tajemného města. Zároveň pátrají po osudech předchozí expedice, která beze stopy zmizela. Poslední vzkaz jejích členů zněl: „Pozor na yucatanské zrcadlo.“
Cestovatelé v čase se nakonec dostanou do Ill Trefu a seznamují se s jeho obyvateli i životem ve městě. Ale záhadné vraždy jim nečekaně zkomplikují jejich vlastní pátrání. Musí spolupracovat při vyšetřování. Okruh podezřelých se stále rozšiřuje a v ohrožení jsou dokonce sami členové mise. Co mají oběti společného? Co minulost odráží? Kdo vlastně komu nastavuje zrcadlo? Poutavé vyprávění v sobě mísí žánr fantasy a historické detektivky, přičemž vychází z reálných historických faktů.

Ve strhujícím příběhu s detektivní zápletkou si autor tajemně pohrává s realitou a spletité sítě minulosti i současnosti vás zcela pohltí.

KOUPIT ZDE

_____________________________

Katalogové číslo: 978-80-88428-31-2 Kategorie:

Další informace

Autor