Rozhoduj se jako jezuita – P. Banďouch, S. Prívara

228.00

Rozhoduj se jako jezuita: Krátký průvodce ignaciánským rozlišováním

Denně stojíme před množstvím pro náš život méně nebo více důležitých rozhodnutí. Vždy bychom se ale chtěli rozhodnout správně. Co to ale vlastně je správné rozhodnutí?
Křesťané věří, že rozhodování není záležitost pouhého rozumu, zároveň bychom se však neměli nechat vláčet emocemi či se spoléhat jen na intuici. Udělat správné rozhodnutí v křesťanském pojetí vyžaduje tzv. rozlišování, tedy pozorné vnímání vnitřních hnutí v srdci, které vede k plnějšímu a autentičtějšímu životu. Pro správné rozlišování je potřeba, aby srdce (jako symbol touhy, emocí), hlava (jako symbol rozumu, intelektu) a vůle spolu komunikovaly. Podobně jako ve sportu, v hudbě či při studiu cizích jazyků hrají zásadní roli praktická zkušenost a trénink.
Jedním z těch, kteří v tomto „sportu“ dosáhli mistrovství, byl Ignác z Loyoly. Tato kniha inspirovaná Ignácovými myšlenkami nabízí srozumitelný a čtivý návod, jak se rozhodovat tak, aby každé naše rozhodnutí bylo co nejsvobodnější a bylo požehnáním nejen pro nás, ale i pro ostatní.

KOUPIT ZDE

_____________________________

Katalogové číslo: 978-80-88428-12-1 Kategorie: Štítky: , , , , , , ,

Popis

Rozhoduj se jako jezuita: Krátký průvodce ignaciánským rozlišováním

Edice Jezuitou dnes

 

Další informace

Autor

,

Edice

Mohlo by se Vám líbit…