Proč pořád jen já? – A. Grün, H-J. Wu

348.00

Často slyšíme o problémech, které narušují a kalí vztahy v partnerství, rodině, v kruhu přátel, na pracovišti i ve farnosti. Dotyční si těchto mechanismů často nebývají vědomi. Vnímají pouze narušené vztahy a bolestně nesou zranění, která jim tyto mechanismy působí. Nemají však tušení, jak se od jejich destruktivní síly osvobodit.
V této knize se dočtete o vzorcích chování, které nejčastěji narušují naše vztahy – od pocitů viny, citové vydírání, různé projekce až po duchovní zneužívání. Autoři v ní čtenářům nabízejí návod, jak se na tyto mechanismy v osobním životě ptát a jak je účinně řešit.

KOUPIT ZDE

_____________________________

Katalogové číslo: 978-80-88428-28-2 Kategorie: Štítky: , , , ,

Popis

Proč pořád jen já vychází v edici Fénix.

„Krásný obraz toho, co chápeme pod pojmem vymezení, nabízí miska: Podívejme se na misku s vodou. Na jejím dně leží vrstvička hlíny. Dokud je voda klidná, je průzračná a bez problému dohlédneme na dno. Jakmile ale někdo zvenčí do misky strčí, hlína ode dna se rozvíří a vodu zakalí. Když mě někdo naštve, vyvolá ve mně negativní pocity. V přeneseném smyslu mi zkalí vodu. Vymezit se by v této situaci znamenalo odsunout misku do takové vzdálenosti, aby do ní ten druhý nemohl strčit. V tom případě se voda znovu vyčistí. Druhý člověk ve mně vyvolává emoce. Avšak já zodpovídám za způsob, jak s těmi emocemi naložím. Jestliže se vůči tomu, kdo spouští mé emoce, vymezím, on nade mnou ztratí moc a já znovu najdu cestu k vnitřnímu pokoji. Dále se však musím vymezit i vůči svým emocím, udržet misku v klidu a umožnit jim, aby se usadily. V opačném případě by se mé nitro stále více kalilo.“

Další informace

Autor

Překlad

Edice

Mohlo by se Vám líbit…