Marion Woodmannová (1928–2018) byla jednou z nejznámějších jungiánských psychoterapeutek 20. století. Studovala anglickou literaturu na univerzitě v Ontariu, a tu také přes dvacet let vyučovala na střední škole. Její neustálý boj s anorexií ji ale vedl k úplné změně života. Podnikla cestu do Indie a pak do Anglie, kde se seznámila s analytickou psychologií C. G.
Junga, což ji přivedlo ke studiu psychoterapie v Curychu v Jungově institutu. Po návratu do Toronta začala přednášet a psát. Hlavním tématem jejích knih a přednášek je rozkrývání tajemství ženské psýché na základě snů, představ, mytologie a příběhů, což následně vede k porozumění a odvaze k životu v celé jeho pestrosti. Nejznámější z jejích knih je Železný Jan, kterou napsala s Robertem Blyem (česky vydalo Argo,
2011), The Owl Was a Baker‘s Daughter: Obesity, Anorexia Nervosa, and the Repressed Feminine (česky vyjde v nakladatelství Alpha Book na podzim 2019), Addiction to Perfection: The Still Unravished Bride (česky vyjde v nakladatelství Alpha Book v roce 2020).

Zobrazuji všechny 4 výsledky