Dostatečně dlouho spát, mít příležitost pravidelně vypadnout z kolotoče povinností a cítit se alespoň tu a tam jako šťastný člověk. Toužíme po tom všichni. Většina z nás je ale přesto nevyspalých, v jednom kole a štěstí před námi utíká, nebo už ani nevíme, jak vypadá, takže ho snadno přehlédneme.


SÉRIE VĚDOMÁ POZORNOST

Cvičení, která vás zbaví stresu, ať už jste kdekoli, zlepší vaši každodenní náladu a zajistí vám klidný spánek po celou noc.
Z psychologických výzkumů víme, že způsob, jakým přemýšlíme, má vliv na to, jak se cítíme. Tato knižní série představuje vizuální a praktický nástroj pro kohokoli, kdo se chce cítit šťastnější, klidnější a plný energie. Otevřete-li kteroukoli z těchto knih, naleznete cvičení, která vám pomohou opustit negativní vzorce myšlení a dosáhnout tak pocitu klidu a vnitřní radosti. Knihy čerpají z řady osvědčených technik včetně vědomé pozornosti (angl. mindfulness), terapie přijetí a závazku, emočního tréninku mozku a kognitivně-behaviorální terapie. Každé cvičení je navíc doplněno o ilustraci či fotografii, s jejíž pomocí si můžete klid a štěstí lépe představit.

Klid

50 cvičení vědomé pozornosti, která vám pomohou zbavit se stresu a najít vyrovnanost.
Bez ohledu na to, co děláte a jak moc máte práce, vždy můžete znovu najít svůj vnitřní klid. Tato kniha plná ilustrací vám pomůže trochu zpomalit a nalézt během dne chvilku oddychu.

Štěstí

50 relaxačních cvičení pro rozvíjení vědomé pozornosti.
Cvičení vědomé pozornosti, která vám každý den zlepší náladu. Vykročte do radostnějšího životního stylu díky těmto jednoduchým cvičením, která oslabí vaše negativní myšlenky a pocity a vytrénují vaši mysl k pozitivnějšímu náhledu na život.

Spánek

50 cvičení vědomé pozornosti a relaxace pro klidnou noc.
Cvičení, která vám přinesou klidný spánek. Tato ilustrovaná příručka je určena každému, komu jeho zaneprázdněná mysl nedá v noci spát. Vizualizace, které v ní najdete, vám před spaním pomohou vypnout. Kniha navíc obsahuje praktické rady, jak zlepšit svou spánkovou hygienu.

O autorce:

Arlene K. Ungerová je klinická psycholožka, výživová poradkyně a wellness koučka s více než pětadvacetiletou praxí v oblasti rozvoje duševního zdraví. Své klienty vede k tomu, aby žili naplněný, harmonický a celistvý život.


Z knih: